Pierwsza konfiguracja krok po kroku – Pantimanti

Baza wiedzy

Pierwsza konfiguracja krok po kroku

Ta część poświęcona jest przeprowadzeniu pierwszej konfiguracji. Pokażemy Ci jak dodać do sklepu produkty, umieścić na nich logotyp Twojej firmy oraz wybrać interesujące kolory produktu i personalizacji. 

Problemy: 

  • Nie wiem jak dodać produkty do swojego sklepu 
  • Nie wiem jak wgrać na nie swoje logo 
  • Chciałbym, aby kolory sklepu pasowały do brandbooka marki 

 

Jeśli posiadasz powyższe problemy postępuj według instrukcji przedstawionej poniżej. 

 

Przed przystąpieniem do instrukcji upewnij się, że: 

  • Masz założone i opłacone konto 
  • Masz przygotowane logo, które będzie znajdowało się na stronie głównej Twojego sklepu. Przygotuj je w formacje png 
  • Masz przygotowane logo lub loga, które mają znajdować się na produktach w Twoim sklepie. Przygotuj je w formatach png oraz wektorowym: svg, eps lub ai 

 

Instrukcje: 

1. Zaloguj się do panelu klienta klikając “zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu wpisując swój adres email i hasło.

zalogujsie

 

2. Następnie wejdź w zakładkę „Moja subskrypcja” i wciśnij przycisk „Przejdź do sklepu”.

UWAGA: jeśli w miejscu przycisku wyświetliła Ci się informacja „sklep w trakcie konfiguracji”, poczekaj kilka minut i odśwież stronę.

Subskrypcja #1832

 

3.  Aby przejść do konfiguracji sklepu wciśnij przycisk „Rozpocznij” znajdujący się na wyskakującym komunikacie.

 

rozpocznijkonfiguracje

 

4.  W pierwszym kroku konfiguracji wybierasz logo, które będzie widoczne w lewym górnym rogu Twojego sklepu. Aby to zrobić kliknij w przycisk “wybierz plik” i dodaj z komputera logotyp w rozszerzeniu png. Sugerujemy, aby był to logotyp znajdujący się na stronie i portalach społecznościowych Twojej firmy. 

Następnie kliknij zielony przycisk znajdujący się na dole ekranu „Zapisz zmiany”, a następnie znajdujący się pod nim przycisk „Następny krok”. 

 

ustawienia

 

5.  W drugim kroku konfiguracji dajemy Ci możliwość zmiany kolorystyki Twojego sklepu tak, aby pasowała do wyjątkowego stylu Twojej marki. Kolory możesz wybrać z próbnika kolorów, które pojawią się po kliknięciu w kółko znajdujące się pod daną kategorią lub wybierając pipetkę i zaczytując wybrany kolor z dowolnego miejsca na ekranie, np: z Twojego logo, które zaczytało się w podglądzie po lewej stronie. 

Po ustawieniu odpowiedniej kolorystyki kliknij zielony przycisk znajdujący się na dole ekranu „Zapisz zmiany”, a następnie znajdujący się pod nim przycisk „Następny krok”.

 

kolorysklepu

 

6. W trzecim kroku wybierasz i personalizujesz produkty, które mają znaleźć się na Twoim sklepie. 

Wybierz pierwszy interesujący Cię produkt i przesuń suwakiem dostępności. Odświetlenie suwaka na kolor zielony oznacza, że produkt jest już widoczny na sklepie. Pamiętaj, że możesz wybrać ilość produktów zgodną z wybranym abonamentem. 

 

dodawanieprod

 

7.  Po prawej stronie ekranu, przy wybranym produkcje kliknij na przycisk „Edytuj”. 

W tym miejscu dodajesz logo, które ma znajdować się na danym produkcie. Wybierz z komputera kolejno logo w formacie wektorowym (svg, ai lub eps) oraz png. 

UWAGA: jeśli wybrałeś wersje produktu z dwoma logotypami wgraj je dwa razy w formacie wektorowym (svg, ai lub eps) i dwa razy w formacie png. Możesz wybrać osobne logo na przodzie produktu i osobne na tyle.

Pamiętaj o tym aby logo w formacie wektorowym było takie samo jak w formacie svg!

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 14.47.27

 

8.  Następnie ustaw wybraną przez siebie marżę przesuwając suwakiem. Cena brutto to cena, którą Twoi klienci będą widzieć na sklepie. W tym miejscu możesz również zmienić nazwę produktu.

UWAGA: Pamiętaj, że nazwy na liście w zakładce “PRODUKTY” będą segregować się alfabetycznie. 

Po wprowadzeniu wszystkich zmian wciśnij przycisk “zakończ zmiany”, aby produkt się zapisał. 

 

marza

 

9.  W następnym kroku wybierzesz interesujące Cię warianty kolorystyczne produktu, kolor personalizacji oraz będziesz miał możliwość wgrania osobnego logo na dany kolor. Aby to zrobić kliknij przycisk “Zarządzaj wariantami”. 

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 14.55.27

 

Aby usunąć z twojego sklepu dany wariant kolorystyczny wystarczy, że przesuniesz suwak dostępności znajdujący się koło wybranego koloru. 

UWAGA: zmiany zapisują się automatycznie, bez potrzeby zapisywania. Po usunięciu koloru automatycznie nie będą one dostępne na Twoim sklepie. 

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 14.57.40

 

Aby zmienić barwę personalizacji wystarczy, że klikniesz w kółko znajdujące się obok zdjęcia produktu i wybierzesz interesujący Cię kolor. Możesz również skorzystać z pipetki i zaczyt wybrany kolor z dowolnego miejsca na ekranie, np: z Twojego logotypu.  

UWAGA: zmiany zapisują się automatycznie, bez potrzeby zapisywania. Po wybraniu koloru personalizacji automatycznie zapisze się ona na sklepie. 

UWAGA: jeśli zrobisz to na jednym rozmiarze danego koloru automatycznie zaczytają się we wszystkich pozostałych. 

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 15.01.16

 

W tym miejscu masz również opcję wyboru różnego logo na osobne warianty kolorystyczne produktu. Jeśli Twoje logo występuje w kolorze czarnym, dajemy Ci możliwość dodania na czarną koszulkę białego logo. Jeśli natomiast posiadasz białe logo, możesz osobno wgrać czarne na biały produkt. 

Aby to zrobić kliknij w przycisk “Edytuj” i dodaj na interesujący cię wariant kolorystyczny wybrane logo w formacie wektorowym (svg, ai lub eps) oraz png zgodnie z wymaganiami. Następnie “zapisz zmiany”. 

UWAGA: jeśli zrobisz to na jednym rozmiarze danego koloru automatycznie zaczytają się we wszystkich pozostałych. 

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 15.03.43

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 15.04.36

 

Konfiguracje kończy kliknięcie przycisku “Zakończ konfiguracje” znajdującego się na samym dole strony w zakładce „Produkty”. Po jego wciśnięciu samouczek nie będzie się wyświetlał przy każdym wejściu na panel b2b.

UWAGA: zawsze możesz wrócić do ustawień z pierwszej konfiguracji, które czekają na ciebie w zakładkach „Edytor stylów”, „Ustawienia” i „Produkty”.

 

Powiązane artykuły:

 

 

GRATULACJE! Udało Ci się dodać pierwszy produkt do Twojego sklepu. Aby dodać pozostałe postępuj według tej samej instrukcji. Aby poznać więcej funkcjonalności pantimanti, przejrzyj pozostałe artykuły lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy tutaj.

Powodzenia 🙂